Doprava zdarma od 2500,-Kč

Jarní úklid u Astré

Studený kafe se dá pít na terase, nehty už se nemůžou dočkat, až se zaboří do hlíny, která z nich půl roku nevyleze a vzduch zase provoní život, rozkvetlý stromy, větší pohoda a já pevně doufám, naivně věřím, vysílám zbytek svých pozitivních vibrací …, že i ten slanej vzduch a divoký vlny.


Zatímco dlouho vypadalo, že se Astré uložilo na zimu ke spánku, teď začne vypadat, že se stále něco děje. Skutečnost je ale taková, že je to vlastně docela na opak! V zimě se u nás totiž pracuje a tvoří o sto šest, aby se na jaře rodilo a v létě jsme mohli hodit trošku nohy nahoru a hlavu do pohody.


Každej, kdo tvoří má nějakou fázi procesu nejraději. Někdo se nejvíc vyžívá ve vymýšlení a plánování, jinej se dlouhý měsíce nemůže dočkat, až výsledný produkt předvede lidem a dostane se mu zpětný vazby, která ho popožene mílovými kroky kupředu. Nebo ho taky srazí na dno. Já nejvíc miluju ten samotnej, tichej proces, kdy to vypadá, že se nic neděje, ale děje se všechno. Pod rukama to mám jen já, nikdo mi do ničeho nemluví a i když mě nikdo neplácá po zádech, chválím se sama, i všechny, kteří toho jsou součástí, protože … prostě můžu. A zamilovávám se. Pomalu a postupně, než je všechno přesně takový, jaký bych si to přála mít. Dlouhý zimní měsíce (protože jsem na to převážně jen já se dvěmi dětmi za krkem) nám pod rukama zrálo téměř 10 kousků, které jsme (pevně věřím) domazlily společně s R. – mou švadlenkou, k dokonalosti. Už jen pár dní a všechny vám je naservírujeme v (před)prodeji.

Než ale vznikne něco parádního, stojí to často spoustu času, vzorků a pokusů, který někdy úplně nejvyjdou tak, jak bych si představovala. Ve skladu se nám tak na spodních policích hromadí oblečení, který by mohlo dělat radost, ale neprošlo mým přísným sítem a protože je tam smutně nevyužitý – a taky bychom už docela potřebovaly uvolnit místo, rozhodla jsem se je ještě před vypuštěním nové kolekce (tomu slovu jsem se bránila zuby nehty, ale jo, je to vlastně kolekce) ukázat světu a třeba někomu z vás padnou do oka i do noty!
Jsou opravdu jedinečný, stejně jako každej z nás. Od něčeho je kousků víc v různých velikostech a některý gaťata jsou v tom třeba úplně sami.

Každopádně jsou tu pro vás, děti slunce. 

Hlavně se o ně nepoperte!