Doprava zdarma od 2500,-Kč

Mamma Mia!

Je jako mořská pěna, jako letní lásky, pohledy z očí do očí, první doteky a dlouhý horký noci … šaty, ve kterých se cítíte jako nahá. Mamma Mia! Látka jako nic. Nic. Všechno …

takhle jsem před dvěma měsíci začínala článek ke kolekci Mamma Mia, kterou jsme měli vypouštět začátkem léta. ,,Mám to všechno skvěle zorganizovaný.“ Myslela jsem si. Látka byla s dostatečným předstihem vyrobená a rozvezená po švadlenách. Střihy hotový a každý věděl, co bude šít a kolik toho ušít. Nová krejčová s maličkou dílnou a svými švadlenami vyzkoušená. Myslela jsem si. Už po stopadesátý jsem si myslela. Neponaučitelná Anie. Jenže várka šatů od nové krejčové přišla nejen od cigaretovýho kouře, ale i s dírami, křivými díly i švy!!! … to je něco, s čím prostě nepočítáte. Od krejčové? ,,Jak jako WTFWTFWTF?“ … Reagovala jsem, když mi mamka volala, jaký šaty doma rozbalila a následně odvezla na kontrolu mé Renatě.


40% veškeré látky nenávratně pryč, protože jsem ji nechávala vyrábět na míru, aby se nestalo to, že nebudeme mít věci, na které čekáte (jako se stalo na jaře), protože prostě nebude látka. Ušlý zisk, ale hlavně zmatek nad zmatek a taková marnost. Moje mistrová se snažila i na dálku vytvořit střih připomínající původní šaty, posílali mi je do Španělska, ale nebylo to pořád ono. Hlavně ty šaty. O šaty z tý látky šlo. To pochopíte, až když ji ucítíte na těle. Šaty, kterých bude jen hrstka. Šaty, který mě toho zase tolik naučily.
Ale je to venku. Pozdě. Ne všechno. Ne velkolepě, jak jsem si malovala, vlastně spíš potichu, abych si to máslo na hlavu mazala dál jen já sama. Zároveň jsem ale chtěla, abyste nahlídly i trošku za oponu toho všeho. Ničeho. A pokud začínáte podnikat a máte pocit, že je těch klacků na cestě nějak moc … mám je tam taky! Každej, s kým mluvím má. Moc se o tom nemluví, asi kvůli tomu máslu.


Fotky ke kolekci jsme ale nafotily se Míšou, Barčou, Sájou, Bětkou a Markét. Zachytila nás milovaná Terezen ve Španělském Asturias a bylo to snový. Jezdilo se na longboardech, povídaly jsme si u ohně na pláži a přímo na úplněk šly společně skočit do vln. Ach. Děkuju.  Jedno ohromný děkuju. Za ně. Za tyhle momenty. Za vás a vaši trpělivost. Pochopení.